Warsztaty

Doradcy zawodowi pracujący  w CIiPKZ  w Bydgoszczy przeprowadzą warsztaty dla uczniów szkół średnich

„Zaplanuj swoją karierę – zdobądź pracę swoich marzeń.”

Na warsztatach uczniowie  będą mogli dowiedzieć się jak zaplanować swoją karierę zawodową, by  zdobyć swoją  wymarzoną pracę. Dowiedzą  się również czego oczekują  pracodawcy od młodych ludzi wchodzących na rynek pracy (na jakie zawody jest zapotrzebowania a jakich fachowców jest na rynku pracy w nadmiarze), zapoznają się również z bieżącą sytuacją na lokalnym rynku pracy.

 

Zdjęcie do CV

Na Targach będzie możliwość zrobienia zdjęcia do przygotowania CV. Do zdjęcia przygotują Państwa – kosmetyczka, która pokaże jak zrobić odpowiedni makijaż do pracy, fryzjerka, która podpowie jak dobrać właściwe uczesanie oraz fotograf.  Zainteresowane osoby proszone są o zabranie własnego nośnika danych np. pendrive. Będzie również możliwość przekazania zdjęcia drogą elektroniczną lub na płycie cd.

 

Konsultacje z doradcami zawodowymi

Doradcy zawodowi będą służyli pomocą w sporządzaniu wizytówki zawodowej tzn. curriculum vitae (CV) oraz listu motywacyjnego. Uczestnicy Targów będą mogli uzyskać informacje na temat autoprezentacji oraz przygotowania się do rozmowy z pracodawcą.

Ponadto osoby borykające się z wyborem zawodu, kierunku kształcenia oraz te, które są zainteresowane określeniem predyspozycji, pogłębieniem wiadomości o swoich zainteresowaniach i możliwościach zawodowych będą mogły skorzystać z badania z wykorzystaniem Kwestionariusza Zainteresowań Zawodowych (KZZ).

 

ePUAP

ePUAP – Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej to system informatyczny, dzięki któremu możemy załatwić wiele spraw urzędowych za pośrednictwem Internetu. Korzystając z tego systemu, możemy np. złożyć wniosek o: wpis do ewidencji działalności gospodarczej, wtórnik prawa jazdy czy odpisy z ksiąg stanu cywilnego.

Aby móc skorzystać ze wszystkich usług, które zapewnia system, niezbędna jest rejestracja konta, której będzie można dokonać podczas Targów przy stanowisku Starostwa Powiatowego w Żninie.

 

Porady ekspertów

Osoby zainteresowane samozatrudnieniem a także pracodawcy będą mogli uzyskać informacje na tematy dotyczące prowadzenia własnej działalności gospodarczej, pozyskiwania funduszy unijnych, rodzajach rozliczeń podatkowych a także informacje dotyczące aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych i wspierania przedsiębiorczości.

 

Zaproszone Instytucje

  • Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu
  • Fundacja Ekspert – Kujawy w Inowrocławiu
  • Zakład Ubezpieczeń Społecznych Inspektorat w Żninie
  • Urząd Skarbowy w Żninie
  • Komenda Powiatowa Policji w Żninie
  • Wojskowa Komenda Uzupełnień w Inowrocławiu
  • Centrum Informacji i Planowania  Kariery Zawodowej w Bydgoszczy
  • Mobilne Centrum Informacji Zawodowej w Bydgoszczy
  • Punkt Pośrednictwa Pracy OHP w Żninie